Kolay Piyano

December 3, 2019
Kolay Piyano

Çalgı eğitimi çocuğunuzu yaşamı baştan başa olumlu etkileyecek başta akademik ve sosyal alanlarda olmak üzere birçok disiplinde başarılı olmasını sağlayacak bir süreçtir. Zihinsel kapasitede artış, ritim duygusu ve reflekslerde gelişme, dayanma, yoğunlaşabilmede rahatlık, disiplinli alıştırma alışkanlığı, birlikte meslek yapabilme yeteneği gibi konularda, ilerleyen yıllarda yaşamını kolaylaştıracak değerler kazandırır.

Bu kitap, piyanoya yeni başlayacak olanlar için birinci basamaktan itibaren teorik, pratik ve repertuara yönelik olarak düşünülmüştür. Görsel açıdan ufak yaş gruplarına seslense de ayrı yaş gruplarından yeni başlayan her öğrencinin temel piyano tekniklerini ve nota bilgisini edinmek için yararlanabileceği, bambaşka ülkelerin, ayrı coğrafyaların çocuk ve halk müziği müzikleri ile senfonik müziklerden oluşmuş bir içerikle hazırlanmıştır.

Nasıl oturmalıyız, ellerimizi nasıl tutmalıyız
Sağ ve sol elin parmak numaraları
Piyanoda altında ve yukarı, sus ailesi
Hangisi eşit hangisi değil, noktaları birleştirelim
Yeni notalar, yeni renkler, nota ailesi
Her adımda bir nota, piyanoda tuşlar
Müziğin temeli matematiktir.
(Kitabı aşağıdaki butona tıklayarak indirebilirsiniz.)

Sayfa Sayısı: 175

Baskı Yılı: 2016

Dili: Türkçe
Yayınevi: Alfa Yayın

 

Kitap Adı: Basit Piyano Yazan: Mutluluk Ereren Yayınevi: Alfa Yayın İlk Zorlama Yılı: 2007 Sayfa Sayısı: 175 Dil: Türkçe ISBN: 9789752977792

Ücretli e-kitap indir

No Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *