Renklerle Org Öğretimi

November 27, 2019
Renklerle Org Öğretimi

Renklerle Org Öğretimi, halen Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Hoş Sanatlar Bölümü’nde öğretim üyeliği yapan Dr. Salih Aydoğan kadar kaleme küskün ve çocukların ilk org eğitimine katkı sağlamak nedeniyle hazırlanmıştır. Özellikle küçük çocukların daha büyükler için yazılmış olan metodlar ile çalıştırılmaları telafisi mümkün olmayan hasarlara yol açabilir ve uzun sürmesi planlanan sanat yolculuğu daha en başında hüsranla sonuçlanabilir.

Renklerle Org Öğretimi, her notayı bambaşka bir renkle vererek çocukları nota öğrenimi zevkli bir hale getirmektedir. Kitabın arkadaki iç kapağında bulunan renkli etiketler orgun tuşlarına yapıştırılır ve çocuklar notayla ilişkilendirilmiş renklere basarak çalmaya başlar. sonra etiketler çıkarılır ve çocuklar notaları öğrenmiş olarak çalmayı sürdürür. Çocuklar için özel olarak seçilmiş şarkılar rengarenk resimlerle bezenmiştir. Her şarkının aşağıda eğitmenin çocuğun başarı durumunu anekdot alacağı kutucuklar bulunur. Kitapta ahenk bilgisi unutulmamış ve çocukların kolay anlayabileceği bir yalınlıkla verilmiştir.

Renklerle Org Öğretimi, orgun üstünde kolayca dikey durabilmesini karşılayan ergonomik spiral cildiyle beğeninize sunulmuştur. Bu kitapla, çocuklar öğrenmekten, eğitmenler de öğretmekten hoşgörü alacaklar.

Sayfa Sayısı: 148

Zorlama Yılı: 2014

Dili: Türkçe
Yayınevi: Arkadaş Yayıncılık

 

Kitap Adı: Renklerle Org Öğretimi Yazan: Salih Aydoğan Yayınevi: Arkadaş Yayın İlk Baskı Yılı: 2002 Sayfa Sayısı: 148 Dil: Türkçe ISBN: 9789755097923

Ücretli e-kitap indir

No Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *