Peygamber Enok’un Kitabı

November 24, 2019
Peygamber Enok'un Kitabı

“Kitapta İdris’i de an. Çünkü o, özü sözü içten olan bir peygamberdi. Onu ulu bir yere yükselttik” (Meryem Süresi 56-57) Kur’an-ı Kerim

1500 yıldır kayıp olan bir tanrısal kitap, 1773 yılında Habeşistan’da bir manastırda bulundu. Peki keza Hıristiyanlar hem de Yahudiler neden bu kitabı ortadan kaldırmak istedi? Onları rahatsız eden ne vardı?

Enok (Hanok) ayrıca Tevrat’ta hem de İncil’de anılmakta. Kuran’da Hz. İdris olarak anılıyor. Tufan öncesi bu peygamber Nuh’un büyükbabasıydı. Ölümü tatmadan 365 yaşında göğe alındı. Bazı eski yazarlara tarafından bilim ve sanatları, yazı yazmayı ilk öğreten kişi Hermes, Thoth ve/ya da Merkür ile birdi.

Kitap, Tevrat gibi kutsal metinlerde anlaşılmayan ve kısa bir şekilde aktarılan çoğu şeyi ayrıntılı bir şekilde betimliyor. Nefret Edilen Şey verici şeyler… Bunlar din adamlarını rahatsız etmiş olabilir.

Adem ve Havva’nın torunları dünyaya daha yeni nüfuz ederken Düşmüş Melekler yeryüzüne indiler… Tanrı’nın emirlerine aleyhinde geldiler. İnsanlarla iç içe oldular. İnsanlara savaş, kozmetik, değerli taşlar ve günümüzde yaygın nice ilim ve sanatı öğrettiler. İnsanlarla düşüp kalktılar, melez çocukları dehşet saçan devler Nefilim’di. Sonradan dünya çatırdadı, ekseni kaydı ve büyük bir tufan her şeyi alıp götürdü.

Enok’un Kitabı tarih öncesine ait ufo ziyaretçiler, batık kıtalar gibi birçok varsayıma yol açmıştır.

İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 184

Baskı Yılı: 2016

e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 102

Zorlama Yılı: 2011

Dili: Türkçe
Yayınevi: Hermes Yayınları

 

Kitap Adı: Peygamber Enok’un Kitabı Yazar: Kolektif Çevirmen: Günyüz Keskin Yayınevi: Hermes Yayınları İlk Zorlama Yılı: 2011 Baskı Sayısı: 7. Basım Sayfa Sayısı: 184 Dil: Türkçe ISBN: 9789756130346

Ücretli e-kitap indir

No Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *