Karatay Mutfağı

November 22, 2019
Karatay Mutfağı

“Ben şunun garantisini veriyorum: Mutfağını, Karatay Mutfağı’na çevirenler afiyet bulacak, zayıflayacak ve kilosunu koruyacak! Bunu yaparken de hiç strese girmeyecekler.”

‘Türkiye’yi zayıflatan profesör’ olarak ünlenen ve birincil iki kitabı satış rekorları kıran Prof. Canan Efendigil Karatay, bu kere sizin için ‘kalıcı kilo verdiren’ doğal ve lezzetli yemek yemek tariflerini seçti. Karatay Mutfağı, Türk mutfağının en hoş örneklerini Karatay prensiplerine tarafından revize ederek sunuyor.

Kitap az daha bir sağlıklı hayat prospektüsü özelliğinde: Doğal ve temiz araç gereç seçimi, sağlıklı pişirme yöntemleri, yoğurt, tereyağı gibi evde yapılabilecek doğal ürünlerin tarifleri… Ve çorbalardan salatalara, mezelerden yumurtalı yemeklere, zeytinyağlılardan et ve balık yemeklerine tamamı sınanmış onlarca leziz tarif. Küçük ‘tatlı’ kaçamaklar ve dinlendiren dere formülleri de hediyesi! Bu tariflerin en önemli özelliği ise zayıflatması… Çünkü hepsinin glisemik indeksi düşük. Yani Karatay Mutfağı, Karatay besin felsefesinin ‘pratik kitabı’ niteliğinde. Sürdürülebilir bir mutfağın olmazsa olmazı.

Son sözü yeniden Prof. Karatay’a bırakalım: “Eşinin, çocuklarının, sevdiklerinin sağlığını (ve kesinlikle kilosunu) düşünen herkesin bu kitabı okumasını ve tarifleri uygulamasını öneriyorum. Bu kitap ‘şişmanlıktan uzak’ dinç nesiller yetiştirmek için manâlı bir mihenk taşı. İlk iki kitabımla birlikte Karatay Mutfağı’na da kütüphanenizde mutlaka yer açın.”

İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 288

Zorlama Yılı: 2012

e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 165

Baskı Yılı: 2012

Dili: Türkçe
Yayınevi: Hayykitap

 

Kitap Adı: Karatay Mutfağı Yazar: Canan Efendigil Karatay Yayınevi: Hayykitap İlk Baskı Yılı: 2012 Sayfa Sayısı: 288 Dil: Türkçe ISBN: 9786054325849

Ücretli e-kitap indir

No Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *