Hobbit-Açıklamalı Notlarıyla

November 20, 2019
Hobbit-Açıklamalı Notlarıyla

 Ulusal Kitap Eleştirmenleri Ödülü ’nü şampiyon, “Nasıl Yaşanır ya da Bir Soruda Montaigne’in Hayatı”nın yazarındanParis, 1933. Üç genç arkadaş, Jean-Paul Sartre, Simone de Beauvoir ve Raymond Aron, Montparnasse ’ta bir barda kayısı kokteyllerini yudumlarken, Aron içkisini göstererek, “Bu kokteyl üzerinden felsefe yapabilirsin!” der.

Sartre, bu ilham verici andan yola çıkarak, hayat –aşk ve heves, hür ve varoluş, kafeler ve garsonlar, dostluk ve köklü değişiklik ateşi– hakkındaki kendi sıra dışı felsefesini yaratacaktır. Bu felsefe, Paris ’te büyük bir coşku dalgası yaratıp dünyayı kasıp kavuracak, 1968 öğrenci ayaklanmalarından sivil haklar mücadelesine kadar birçok toplumsal harekete damgasını vuracaktır. 

Varoluşçular Kahvesiçağdaş varoluşçuluğun hikâyesini ahali, zihinler ve görüşler arasında kurulan ihtiraslı bir ilişki olarak anlatıyor. Sarah Bakewell hayat hikâyeleri ile düşünceleri harmanlayarak, bizleri yaşama dair olduğu kadar yaşamları değiştiren, neyiz ve nasıl yaşamalıyız gibi kayda değer soruları ele alan bir felsefenin kalbine götürüyor.

“Fantastik… Titizlikle kaleme alınmış ve fikir açıcı. “Düşünen” herkese öneriyorum.”

– Library Journal –

 

(Kitabı aşağıdaki butona tıklayarak indirebilirsiniz.)

 

 

 

 

Kitap Adı: Varoluşçular Kahvesi-Hür, Varoluş ve Kayısı Kokteylleri Yazan: Sarah Bakewell Çevirmen: Emre Gözgü Yayınevi: Domingo Yayınevi Hamur Tipi: 2. Hamur İlk Zorlama Yılı: 2017 Baskı Sayısı: 1. Basım Sayfa Sayısı: 440 Ebat: 15 x 22 ISBN: 9786051980195

Ücretli e-kitap indir

No Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *