Fahrenheit 451

November 13, 2019
Fahrenheit 451 Bedava E – Kitap Pdf – Epub İndir

Yazılmış en iyi bilimkurgu romanı. İlk okuduğumda, yarattığı dünyayla kâbuslar görmeme sebep olmuştu. -Margaret Atwood
O Kadar bir eser fakat, hakkında ne söylesem beceriksiz kalır. -Neil Gaiman
Hugo En İyi Roman Ödülü
Prometheus Şeref Kürsüsü Ödülü
Ray Bradbury yalnızca bilimkurgunun değil şahane edebiyatın ve korkunun da yirminci yüzyıldaki ustalarından biri. Bilimkurgunun iyi edebiyat da olabileceğini kanıtlayan belki de ilk yazan. Yayımlandığı anda klasikleşen, distopya edebiyatının dört esas kitabından biri olan Fahrenheit 451 ise bir yirminci yüzyıl başyapıtı.
Guy Montag bir itfaiyeciydi. Televizyonun hüküm sürdüğü bu dünyada kitaplar ise yok elde etmek üzereydi zira itfaiyeciler yangın söndürmek yerine ortalığı ateşe veriyordu. Montag’ın işi ise yasadışı olanların en tehlikelisini yakmaktı: Kitapları.
Montag yaptığı işi tek bir gün dahi sorgulamamıştı ve tüm gününü televizyonla çizgili odalarda geçiren eşi Mildred’la beraber yaşıyordu. Oysa yeni komşusu Clarisse’le tanışmasıyla tüm hayatı değişti. Kitapların değerini kavramaya başlayan Montag bundan böyle tüm bildiklerini sorgulayacaktı.
İnsanların uğruna canlarını feda etmeyi göze aldığı bu kitapların içinde ne vardı? Gerçeklerin farkına vardıktan sonra bu karanlık toplumda bundan böyle yaşanabilir miydi?
Fahrenheit 451, yeryüzünde tek bir kitap kalacak olsa, o kitap olmaya aday.
Mutlu olmamız için gerekli her şeye sahibiz, ama mutlu değiliz. Bir şey beceriksiz. Etrafa bakındım. Ortadan kaybolduğunu kesinlikle bildiğim tek şey, on-on iki yıldır yaktığım kitaplardı.

(Tanıtım Bülteninden)

Düzeltmen: Alican Hürmet Ortanca

Hazırlayan: Akustik Enki

Grafiker: Matt Owen

Kitap Adı: Fahrenheit 451 Yazan: Ray Bradbury Tercüman: Arkadaş Körpe Yayınevi: İthaki Yayınları Hamur Tipi: 2. Hamur Sayfa Sayısı: 208 Ebat: 13,5 x 21 İlk Baskı Yılı: 2018 Zorlama Sayısı: 1. Basım Barkod: 9786053757818
Ücretli e-kitap indir

No Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *